"Świecimy przykładem"

Beskid Andrychów występuje obecnie w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej. W siedmiu meczach piłkarze tego klubu zdobyli zaledwie jeden punkt. W swoim oświadczeniu przepraszają kibiców i proszą o dalsze wsparcie. Oto treść tego oświadczenia:

W związku ze słabymi wynikami Pierwszej drużyny Zarząd Klubu AKS ”Beskid” wraz z Drużyną, pragnie przeprosić wszystkich Kibiców i Sympatyków Naszego Klubu za słabą postawę w tym sezonie, a co za tym idzie bardzo złewyniki.

Pragniemy poinformować wszystkich Kibiców i Sympatyków Naszego Klubu,że aktualnie od początku sezonu 2015/2016 znajdujemy się w kryzysie co obrazuje tabela III ligi małopolsko-świętokrzyskiej jak i wyniki osiągane w meczach z naszym udziałem. Postawa na boisku pozostawia wiele do życzenia, jest wręcz nie do przyjęcia.

Problemy kadrowe (kartki, kontuzje) z którymi borykamy się od początku sezonu nie pomagają nam w przełamaniu się, wręcz komplikują na tyle że na każdy mecz jest dwunastu, trzynastu zawodników w tym dwóch z lekkimi urazami. Informując o tym problemie nie szukamy usprawiedliwienia pragniemy tylko wskazać z naszego punktu widzenia źródło problemu i prosimy wszystkich drogich nam kibiców o uszanowanie naszej drużyny i ludzi, którzy działają dla naszego wspólnego dobra.

Z naszej strony pragniemy zapewnić, że w każdym kolejnym meczu bez względu czy na wyjeździe czy u siebie zostawimy serce i zdrowie na boisku aby dążyć do zwycięstwa.

Zaangażowanie i wkład Kibiców dopingujących i oglądających „BESKID” w meczach na stadionie przy ul.Kościuszki (jak i grupa ULTRAS na wyjazdach) nie pozostaje dla nas bez znazczenia dlatego też zwracamy się z apelem o liczne przybycie i wsparcie w dniu 26 września 2015 godz. 16.00 w meczu z Łysicą Bodzentyn informując równocześnie o bezpłatnym wejściu każdego Kibica i Sympatyka Naszego Klubu na ten mecz.

Szanowni Kibice, Sympatycy, Sponsorzy bądźcie z nami w tym trudnym momencie, nie odwracajcie się, potrzebujemy Was.

Zarząd Klubu AKS "Beskid"

Drużyna AKS "Beskid"

Ale dlaczego piszemy o tym na stronie Concordii Knurów?! Nasz klub też w ostatnim czasie przechodził spore problemy, których przyczyny są wszystkim znane. Niestety w tych trudnych momentach kibice z kilku powodów odwrócili się od drużyny (mowa tutaj oczywiście o zorganizowanej grupie kibicowskiej). Może Beskid Andrychów jest dobrym wzorem do naśladowania? Może czas wziąć z nich przykład? (nie mówimy tutaj o sprawach sportowych). Trzeba pamiętać, że nie ważne w jakiej lidze grają piłkarze. Liczy się to dla kogo grają. W przypadku biało-zielono-czarnych w tym momencie wygląda to bardzo słabo. Widownia licząca maksymalnie 100 osób to nie jest poziom dla takiego klubu jakim jest/powinna być Concordia...

źródło: 12zawodnik.pl